PIKSEL

Polska Fundacja Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL działa od lutego 2007 r. Jej jednoosobowym założycielem jest Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE). Fundacja nie ma własnych członków, działa natomiast na rzecz operatorów telewizji kablowych - członków Izby.

Głównym celem powołania Fundacji była konsolidacja operatorów kablowych, prowadzenie wspierającej ich oraz promującej ideę komunikacji multimedialnej działalności gospodarczej.

Powołanie Fundacji to również odpowiedź na zapotrzebowanie środowiska operatorów, nadawców oraz producentów sprzętu i usług, którzy od dawna wykazywali zainteresowanie współpracy z partnerem, który nie tylko ułatwiałby kontakty w branży, ale pozwoliłby im także obniżać koszty działalności.

Aktywności:

• prowadzenie negocjacji z nadawcami programów telewizyjnych,
  • uruchamianie projektów z zakresu telewizji cyfrowej oraz dostępu do Internetu,
  • organizowanie szkoleń i warsztatów dla różnych grup zawodowych,
  • pozyskiwanie funduszy unijnych na cele Fundacji,
  • organizowanie międzynarodowych misji gospodarczych,
  • wspieranie rozwoju telewizji lokalnych i stworzenie ich ogólnopolskiego pasma.

Korzyści dla operatorów:

• obniżanie kosztów działalności,
  • ułatwianie kontaktów w branży,
  • wspieranie bieżącej działalności operatorów,
  • promocja komunikacji multimedialnej,
  • tworzenie forum wymiany informacji i doświadczeń,
  • edukacja,
  • umożliwienie zainteresowanym operatorom dostępu do sygnału telewizji cyfrowej, bez konieczności zakupu przez nich stacji czołowej,
  • ułatwianie kontaktów operatorów z ich potencjalnymi partnerami biznesowymi z całego świata.

Oferta dla nadawców:

• udostępnienie wolumenu abonentów,
  • obniżenie kosztów dostępu do programu,
  • szybsze stworzenie sieci dystrybucyjnej,
  • promocja kanałów.