42 Międzynarodowa Konferencja i Wystawa PIKE 2015

W imieniu własnym oraz Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE) i Polskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej PIKSEL serdecznie dziękujemy za udział w 42. Międzynarodowej Konferencji i Wystawie PIKE 2015.

Nasze tegoroczne spotkanie koncentrowało się wokół zagadnień Jednolitego Rynku Cyfrowego, zagrożeń jak i szans, które JRC niesie dla środowiska telekomunikacji, mediów i technologii. Chociaż przedstawiciele różnych firm z Polski i za granicy wskazywali na różne aspekty proponowanych regulacji, wszyscy zgadzamy się, że jedną z najważniejszych ale i najtrudniejszych kwestii jest sprawa praw autorskich. Bez należytego zabezpieczenia praw twórców, producentów, dystrybutorów treści, jak i firm oferujących rożne usługi dla branży TMT będziemy mieć do czynienia z piractwem i kradzieżą własności intelektualnej, oraz monopolizacją rynku przez największe firmy.

W dyskusji zwrócono też uwagę, że nadmierna regulacje i restrykcyjność prawa w tym zakresie może stać się hamulcem rozwoju mediów i środków przekazu cyfrowego. A przecież nie taka idea przyświeca twórcom JRC.

Mamy nadzieję, że te 3 dni dyskusji i spotkań w gronie ekspertów i profesjonalistów, oraz spotkań networkingowych, pozwoliły Państwu lepiej poznać zagadnienia z którymi wszyscy – zarówno dostawcy jak i użytkownicy - będziemy musieli się zmierzyć

Jeszcze raz gorąco dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas i jednocześnie, już teraz, zapraszamy na kolejne spotkanie, które tym razem odbędzie się w Sopocie, w dniach od 10 do 13 października 2016.

Do zobaczenia za rok.

Jerzy Straszewski                                                         Włodzimierz Zieliński

Prezes PIKE                                                                  Prezes Fundacji PIKSEL

28 październik 2015

Złota PIKE

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej cyklicznie organizuje konkurs, w którym zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymują prestiżową nagrodę - Złotą PIKE.

... czytaj więcej

Ankieta

W jakim stopniu jesteś zainteresowany oglądaniem naziemnej cyfrowej telewizji (NTC)?

 

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej organizuje konferencje dla operatorów, nadawców, dystrybutorów sprzętu i programów TV.

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) zrzesza około 130 firm stanowiących integralną część polskiego rynku mediów elektronicznych.

Konsorcjum Przyjazne Prawo Autorskie apeluje o przeprowadzenie jednej, kompleksowej nowelizacji ustawy, która uporządkuje rynek.


Warning: Unknown: write failed: Przekroczony limit dyskowy (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/www/fundacjapiksel.pl/www/application/../data/session) in Unknown on line 0